فرازهایی از فرمایش مقام معظم رهبری خطاب به اعضای ستاد بزرگداشت روز ملّی مهندس درتاریخ 1393/12/4: سعی کنید که این فشار واردات بر کشور را کم کنید؛ این یک مسئله‌ی واقعاً مهمّی است. امروز فشار واردات، کشور را دارد از پا درمی‌آورد؛ بهانه‌های مختلفی هم وجود دارد. مثلاً مسئله‌ی قاچاق؛ رقمهایی که این روزها می گویند، رقمهای عجیب‌وغریبِ گیج‌کننده‌ی بیست و چند میلیارد قاچاق [است‌]! واقعاً سر انسان گیج می رود... مسئله‌ی اقتصاد مقاومتی هم که اشاره کردید، خب، از وقتی که این عنوان مطرح شده، شاید هزار مرتبه از طرف مسئولین - با کم و زیادش - تأیید شده؛ مسئولین مختلف، فعّالان اقتصادی، حتّی فعّالان سیاسی، مسئولین دولتی، مجلس، غیره، مکرّر گفته‌اند اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مقاومتی؛ خب، خوب است؛ لکن با اسم و با تکرار زبانی هیچ اتّفاقی نمی‌افتد؛ هیچ اتّفاقی نمی‌افتد بشارت ها یاد و نام شهدای بزرگوار بخش شال که در « اسفند ماه » به درجه رفیع شهادت نایل گشته اند گرامی می دارد؛ شهیدان :محمد یعقوبی،شالی ،1364/12/1 *ولی پور مراد،قلعه هاشم خان ( شهرک مدرس )،1366/12/3*برجعلی محمد رضایی،شال،1362/12/5*علی اکبر رفیعی،شالی،1364/12/5*امیر حسن یار محمدی،شال،1362/12/7*سید جلال موسوی،شال،1362/12/7*حسین محمدی،شال،1362/12/7*قربان کرمی،شال،1362/12/7*هاشم عاملی،شال،1362/12/7*احد شاهی،شال،1360/12/7*محمد رسولی( بلخا نلو )،شال،1362/12/7*عزت ا...حاجی محمدی،شال،1362/12/7*رضا کلبی قلعه، قلعه هاشم خان ( شهرک مدرس )،1364/12/7*وجیه ا... طریقی شالی،شال،1362/12/8*محرم رضایی شالی،شال،1364/12/10*رجبعلی بکشلو، قلعه هاشم خان ( شهرک مدرس )، 1365/12/11*ابراهیم نوروزی، قلعه هاشم خان ( شهرک مدرس )،1363/12/21*اصغر عاملی،شال،1363/12/24*سید محسن طباطبایی، قلعه هاشم خان ( شهرک مدرس )،1363/12/25*محمد صادق عاملی،شال،1359/12/28 بشارت ها

بشارت ها
 
دینی،اخلاقی،اجتماعی،سیاسی...

قرائتی:

شرکت نکردن در انتخابات موجب خوشحالی اسرائیل و آمریکاست.

قم - خبرگزاری مهر: رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به نزدکی بودن انتخابات تاکید کرد: شرکت نکردن در انتخابات موجب خوشحالی آمریکا و اسرائیل خواهد شد.

 به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محسن قرائتی شامگاه پنجشنبه در اولین گردهمایی استادان قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه(ص) بر لزوم حضورهمه آحاد ملت در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه سی ام دی ۱۳۹۰ توسط : بشارت ها
طبقه بندی:  

حجت‌الاسلام سعیدی:

کاندیداهایی که به

 کانونهای قدرت و ثروت نزدیک شوند نمایندگان مردم نیستند.

قم - خبرگزاری مهر: امام جمعه قم گفت: کاندیداهایی که به جای توکل به خدا و تکیه به مردم، بخواهند به کانون‌های قدرت و ثروت نزدیک شوند، این مردم از هم اکنون اعلام می‌کنند که این افراد نمایندگان آنها نیستند.

 

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه سی ام دی ۱۳۹۰ توسط : بشارت ها
طبقه بندی:  
آیت‌الله جنتی در خطبه اول نماز جمعه تهران:
 
همیشه برخی مفسدان می گویند ما می خواهیم اصلاح کنیم

خبرگزاری فارس: خطیب نمازجمعه تهران گفت: همه در حرف قبول دارند که فساد بد است و آن را محکوم می‌کنند، ولی بر اساس آیه قرآن برخی خود را مفسد نمی‌دانند و می‌گویند می‌خواهیم اصلاح کنیم.

خبرگزاری فارس: همیشه برخی مفسدان می گویند ما میخواهیم اصلاح کنیم

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه سی ام دی ۱۳۹۰ توسط : بشارت ها
طبقه بندی:  

معرفي و انتخاب اصلح، ضامن بقاي نظام و اسلام

آيت‌‌الله مصباح يزدي، به لزوم تمرين براي عدم راه‌يابي هواهاي نفساني در کارهاي خدايي اشاره و تأکيد کرد: مهم انتخاب اصلح با در نظر گرفتن مصلحت نظام و اسلام است، حتي اگر با آن فرد اختلاف نظر داشته باشيم يا وي در گروه و حزب ما نباشد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني مركز آثار آيت‌الله مصباح يزدي، رئيس مؤسسه آموزشي و پ‍ژوهشي امام خميني(ره) در ديدار با جمعي از مردم اصفهان كه در تاريخ 26 دي‌ماه در اين مؤسسه برگزار شد، ضمن شکرگزاري از نعمت رهبري در اين عصر، تأكيد كرد: بعد از رحلت حضرت امام، با عنايت خداي متعال، کسي به جاي امام، زمام رهبري امت را به دست گرفت که شبيه‌ترين فرد به ايشان بود و ما افتخار مي‌‌کنيم که خدمت‎گزار اين وجود با برکت باشيم.

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه سی ام دی ۱۳۹۰ توسط : بشارت ها
طبقه بندی:  

سالروز ارتحال پیامبر اکرم ( ص )

 و شهادت حضرت امام حسن مجتبی ( ع )

 و شهادت امام رضا ( ع )

 بر مسلمانان عالم تسلیت وتعزیت باد.

رحلت جانگداز نبی اکرم صلی الله علیه و آله

- حضرت على(ع) مى ‏فرماید: به خدا سوگند نه در فكرم مى‏گذشت و نه در خاطرم مى‏آمد كه عرب خلافت را پس از رسول خدا از اهل بیت او بگرداند. یا مرا پس از وى از عهده دار شدن حكومت‏ باز دارند.» و حتى در لحظات واپسین عمر حضرت و هنگام رحلت ایشان، هنگامى كه قلم و لوحى طلب فرمودند به آن حضرت بى‏ حرمتى كردند و نداى " فانه یهجر" سر دادند...

امام حسن (ع) و آموزه‏های تربیتی

امام حسن(ع) از این شیوه در تربیت فرزندان استفاده می‏كرد. آن حضرت روزی فرزندان خود و فرزندان برادرش را دعوت كرده و در ضمن یك گفتگوی صمیمی به آنان فرمود:همه شما كودكان اجتماع امروز هستید و امید است كه بزرگان جامعه فردا باشید پس دانش تحصیل كنید و علم بیاموزید. هر كس از شماها توانائی حفظ دانش را ندارد آن را بنویسد و در منزلش نگهداری نماید...

امام رضا علیه السلام :مَن رَضى عن الله تعالى بالقَلیل مِن الرّزق رضَى الله منه بالقَلیل مِنَ العَمل؛

هر کـس به رزق و روزى کم از خدا راضى باشد، خداوند از عمل کم او راضى خواهد بود.

سایت شهید آوینی
ادامه مطلب


نوشته شده در تاریخ جمعه سی ام دی ۱۳۹۰ توسط : بشارت ها
طبقه بندی:  

دنیای نهج البلاغه 

 در مذمت دنیا پرستان

 (40 )

تشبيه وتوصيف آن حضرت از دنيا بسيار رسا وآموزنده خواهد بود اميد است كه ما نيز ازجمله كساني باشيم كه عبرت پذيرند!اين چنين است توصيف دنيا:

   «أَمَّا بَعْدُ فَإِنَّمَا مَثَلُ الدُّنْيَا مَثَلُ الْحَيَّةِ لَيِّنٌ مَسُّهَا قَاتِلٌ سَمُّهَا فَأَعْرِضْ عَمَّا يُعْجِبُكَ فِيهَا لِقِلَّةِ مَا يَصْحَبُكَ مِنْهَا وَ ضَعْ عَنْكَ هُمُومَهَا لِمَا أَيْقَنْتَ بِهِ مِنْ فِرَاقِهَا (وَ تَصَرُّفِ حَالَاتِهَا) وَ كُنْ آنَسَ مَا تَكُونُ بِهَا أَحْذَرَ مَا تَكُونُ مِنْهَا فَإِنَّ صَاحِبَهَا كُلَّمَا اطْمَأَنَّ فِيهَا إِلَى سُرُورٍ أَشْخَصَتْهُ عَنْهُ إِلَى مَحْذُورٍ (أَوْ إِلَى إِينَاسٍ أَزَالَتْهُ عَنْهُ إِلَى إِيحَاشٍ وَ السَّلَامُ)(1)

   از نامه هاى امام «عليه السّلام»  به (سلمان فارسى) پيش از خلافتش  اما بعد! دنيا به (مار) مى ماند، ظاهرش نرم و زيبا، ولى زهر كشنده در درون دارد! بنابراين از هر چيزى از دنيا كه جلب توجه تو را مى كند اعراض كن، زيرا به زودى از تو جدا خواهد شد و مدت كمى مصاحب تو بيش نخواهد بود هم و غم آن را از خود بنه، چرا كه يقين به فراق، و دگرگونى حالات آن دارى آنگاه كه به آن سخت انس گرفتى، در همان حال به شدت از آن برحذر باش! زيرا در همان زمان كه انسان در آن به خوشحالى مطمئن مى شود، او را به طرف محذور و مشكلات مى فرستد. و هر زمان كه به آن سخت انس مى گيرد او را در وحشت و هراس قرار خواهد داد. والسّلام.» / کریم عاملی

..............................................

1- نامه 68

 
ادامه مطلب


نوشته شده در تاریخ جمعه سی ام دی ۱۳۹۰ توسط : بشارت ها
طبقه بندی:  

انتخابات 

 انتخاب اصلح

 ( 26 )

دیدار پرشور هزاران دانش آموز با رهبر انقلاب

مقام معظم رهبری :

امام رضوان‌اللَّه‌عليه بارها اسم «مدرّس» را مى‌آوردند. مگر خصوصيت مدرّس چه بود؟ از مدرّس عالِمتر هم داشتيم. مدرّس خصوصيت عمده‌اش اين بود كه هيچ عامل ارعاب و تهديد و تطميع و فريبگرى در او اثر نمى‌كرد.
ادامه مطلب


نوشته شده در تاریخ جمعه سی ام دی ۱۳۹۰ توسط : بشارت ها
طبقه بندی:  

 اخلاق انتخاباتی

 ( 6 )

www.leader.ir

 مقام معظم رهبری :

طرف علاقه‏مندان به نامزدهاى انتخاباتى گوناگون، بداخلاقيهاى انتخاباتى، شايسته‏ى ملت ما نيست؛ تهمت زدن آدمهاى مؤمن را، مصونيت‏دار از لحاظ اسلامى و شرعى را؛ در معرض هتك آبرو قرار دادن در شبنامه‏ها، در مطبوعات، در پايگاههاى اينترنتى و غيره، اينها اصلاً مصلحت نيست. من به طور جد از همه‏ى كسانى كه نسبت به نامزدهاى مختلف علاقه‏مندى‏اى دارند، درخواست مي كنم، اصرار مي كنم كه اين علاقه‏مندى خودتان را از راه تخريب ديگران، اهانت به ديگران، متهم كردن ديگران نشان ندهيد.
ادامه مطلب


نوشته شده در تاریخ جمعه سی ام دی ۱۳۹۰ توسط : بشارت ها
طبقه بندی:  

      شهادت، ارثیه اولیاالله است 

  امام جمعه تهران، شهادت را ارثیه اولیاالله خواند. 
 

به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در مراسم یادواره شهدای سادات استان قم، با بیان اینکه مراتب ایمان، در ثمره ایمان، عمل صالح است، اظهارداشت: خداوند به انسان جان بخشید و مشتری آن شد تا او را به ملکوت ببرد و هر انسانی که در معامله جان و مال با خدا، بی ریا و با اراده خالص باشد، به مقامات عالیه ای همچون شهادت خواهد رسید.

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه سی ام دی ۱۳۹۰ توسط : بشارت ها
طبقه بندی:  

مدیر گروه علوم اجتماعی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

  برخی فیلم‌های تلویزیونی غیرت مردان را نشانه رفته اند! 

   صفت غیرت در مردان و عفت و حیا در زنان مورد تاکید اسلام است، اما متاسفانه برخی فیلم‌های تلویزیونی با بی‌ارزش نشان دادن صفت غیرت، در صدد از بین بردن این ارزش‌ هستند.! 
به گزارش مرکزخبرحوزه، مدیر گروه علوم اجتماعی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی کارکردهای خانواده در تربیت اخلاقی و مقایسه آن با تاثیرات تربیتی نهادهای جایگزین با تاکید برخانواده ایرانی که در سالن همایش دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزارشد، اظهار داشت : خانواده‌های اخلاقی مبتنی بر دین دارای ویژگی‌های اساسی برای تربیت فرزندان هستند.
 
 
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه سی ام دی ۱۳۹۰ توسط : بشارت ها
طبقه بندی: